Na naszej E-Aukcji 7 – kolekcja srebrnych monet niemieckich

Opublikowane przez RDA w dniu

Nietypowe słowa jak na nas? Nic bardziej mylnego! Dzięki jednemu z komitentów mieliśmy dobitną okazję się o tym przekonać

Na naszą E-Aukcję 7 trafiła bowiem niewielka (bo licząca „zaledwie” 55 egzemplarzy) kolekcja srebrnych monet niemieckich.

Historia tej kolekcji sięga kilkunastu lat wstecz i nie była rozwijana zbyt intensywnie z uwagi na stosunkowo niewielki budżet właściciela. Zasada budowy kolekcji była jednak prosta – będzie zawierała tylko monety grube z XIX wieku oraz srebrne z okresu przed II Wojną Światową wybite w Niemczech. Zasada dodatkowa – dla XIX wieku ocenione w niemieckich sklepach (gdzie głównie był nabywane) na stan co najmniej Vorzüglich, w przypadku monet XX-wiecznych na Stempelglanz.

Dzięki tym wyznacznikom mamy do czynienia z piękną kolekcją wyselekcjonowanych w swej klasie egzemplarzy. Nas osobiście najbardziej urzekły dwutalarówki z uwagi na swą okazałość (i fakt, że najczęściej widujemy je w stanach trzecich…) oraz wyśmienite trzymarkówki.

I to właśnie mówi wszystko o ich pięknie Choć wiele z nich ma pokaźne szanse na eMeSy, to ich piękno samo w sobie i możliwość obcowania z nimi zadowolić może nawet „łowców” pudełek!

Każda historia niestety kiedyś się kończy i tak też stało się z kolekcją naszego komitenta, jednak monety z niej z pewnością będą cieszyć nowych właścicieli! A kto je upoluje dowiemy się już w poniedziałek późnym popołudniem

Zapraszamy na https://rda.onebid.pl/…/135…/2218/Kolekcja-monet-niemieckich

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *