Praca nad sierpniową E-aukcją jest w toku, natomiast my chcielibyśmy przywitać z Państwem weekend takim skromnym zdjęciem małego wycinka zdecydowanie największego z oferowanych w tym roku na rynku aukcyjnym zbioru menniczych groszy z okresu II Rzeczpospolitej.
Rolkowe grosze w większej ilości z popularnych roczników pojawiają się jeszcze sporadycznie na aukcjach, jednak w przypadku tej fotografii wprawne oko dostrzeże, że zdjęcie przedstawia rocznik…1933 i 1934, a więc jedne z najrzadszych groszówek Niniejszym niejako przemycamy Państwu informację, że już za nieco ponad miesiąc zaoferujemy ponad 100 menniczych groszówek z różnych roczników, z których spora ilość w naszej ocenie ma szansę na bardzo wysokie noty w amerykańskim gradingu….Na aukcji zaoferujemy cały zbiór, który z woli komitenta bez żadnych wyjątków nie został ogradowany, a przeglądając pobieżnie już kilkanaście pierwszych pozycji z rocznika 1933, widzimy mnóstwo „wysokich MS-ów” Monety z racji przechowywania „na wolnym wybiegu” w większości w kolorystyce RB i BN i przyjemnej wielobarwnej patynie.
Reasumując, zapraszamy łowców monet na „MAX noty” , jak i kolekcjonerów, którzy preferują monety wolne od gradingu..na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
W tym roku dzięki naszej inicjatywie aukcji w samym środku wakacji, liczymy, że dostarczymy Państwu sporo emocji i ten corocznie jałowy aukcyjny impas zostanie na stałe przełamany ….przecież nie ma nic przyjemniejszego niż licytacja wyśmienitych monet przy suto zastawionym wakacyjnym stole!
Naprawdę cieszy oko. Piękny przykład cenionej i lubianej emisji – dukat wikariacki Augusta III Sasa z rocznika 1741. Typologicznie są to monety rzadko pojawiające się na rynku aukcyjnym, a w takim wyśmienitym stanie zachowania to Dowiedz się więcej…
Czyż XVIII-wieczne medalierstwo francuskie nie jest piękne? Oto jeden z kilku takich medali, które znajdą się w ofercie naszej aukcji kwietniowej. Jest to rzadko pojawiający się na rynku medal z 1747 roku, upamiętniający wyzwolenie Genui Dowiedz się więcej…
Znaleźć tak piękny egzemplarz szóstaka Jana III Sobieskiego to nie lada sztuka. Piękny egzemplarz, z bardzo dobrze zachowanym połyskiem menniczym. Moneta z emisji bydgoskiej z rocznika 1682. Wariant z ostro zakończonymi tarczami, z 11 klejnotami Dowiedz się więcej…
0 komentarzy