Na naszej E-Aukcji 11 – Klipa 10 złotych Józef Piłsudski Orzeł Strzelecki z notą PF63+

Opublikowane przez RDA w dniu

Nie wiemy jak w pozostałej części Polski, ale w Rzeszowie pogoda rewelacyjna, co w połączeniu z piątkiem wprowadza nas w nieco już weekendowy klimat 😉 Aby wyrwać się z tego błogiego relaksu i na ostatnie godziny w firmie podkręcić atmosferę, prezentujemy pozycję, która doda nam i przy okazji Państwu zastrzyk numizmatycznej adrenaliny.

Kończąc krótki wstęp, mamy przyjemność zaprezentować prawdziwą petardę, która będzie ozdobą działu IIRP na naszej wrześniowej E-Aukcji – klipę 10 złotych Józef Piłsudski Orzeł Strzelecki docenioną ekstremalnie wysoką notą PF63+. Moneta niezwykle ciekawa, datowana na rok 1934 będąca protoplastą popiersia marszałka dla późniejszych emisji powielających ten wizerunek na monetach obiegowych, za wspomniany portret odpowiadał znakomity rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski. Klipa miała uczcić 20 rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z przedstawieniem na awersie charakterystycznego orła strzeleckiego pozbawionego korony z mniejszą tarczą w którą wpisano „S” nawiązującą do Związków Strzeleckich, których komendant główny zlecił w 1913 r. opracowanie właśnie tego wzoru orła na czapkę.

Doskonała pozycja robiąca na żywo zabójcze wrażenie, z piękną patyną o odcieniu zależnym od światła, grającą refleksami od szarości po delikatny róż. Po prostu coś pięknego!

Miłego weekendowania!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *