Na naszej Aukcji VIII – Monety Augusta III Sasa

Opublikowane przez RDA w dniu

Na dobre rozpoczęcie nowego tygodnia proponujemy dzisiaj spotkanie z monetami Augusta Sasa. Niejednokrotnie już rynek udowadniał, że mennictwo to jest bardzo lubiane i pożądane, szczególnie w wyselekcjonowanych stanach zachowania, których nie zabraknie już w tą sobotę!

Przeglądając pozycje nie sposób przecież pominąć tego działu, w którym wyróżniają się dwa trojaki z 1758 i 1760 roku w znakomitych, praktycznie niedostępnych w takich stanach na rynku egzemplarze. Znakomite detale, świetny połysk oraz nota MS62 sprawiają, że walory stają się jeszcze atrakcyjniejsze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na różnice awersu, natomiast zabawę pozostawiamy Państwu

Będzie także zachwycający urodą, bezobiegowy, menniczy szeląg toruński w najwyższej nocie gradingowej NGC dla tego rocznika, jedyny tak wysoko oceniony! Miedzi w takich stanach na rynku brakuje, dlatego jest to świetna okazja do uzupełnienia kolekcji.

Warto także zwrócić uwagę na halerze, które pojawią się na aukcji. 1742, 1747, 1751 to roczniki, które będzie można uzupełnić już w sobotę. Pierwszy z nich to ładny, okołomenniczy egzemplarz bez gradingu, dwa kolejne to jedne z najpiękniejszych w tych latach monet, które pojawiły się w handlu, czego dowodem mogą być najwyższe noty gradingowe, kolejno MS66 i MS65! Zdecydowanie polecamy

Na aukcji zagości także wyśmienite 1/24 talara z 1753 roku w nocie MS64 (2 wyżej), znakomity grosz z mennicy Gubin z 1754 roku w nocie MS61, ładny ort z 1754 roku i talar z mennicy w Dreźnie z 1763 roku.

Zapraszamy do przeglądania całego katalogu na platformie Onebid


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *