Na naszej Aukcji Sztuki – Obrazy i ikony

Opublikowane przez RDA w dniu

Co prawda praca nad 11 E-Aukcją pochłania większość naszego zespołu, jednak dział sztuki, postanowił zrobić nam „konkurencję” w pierwszy dzień 11 E-Aukcji i „odpalił” małe, lecz bardzo przyjemne wydarzenie, które odbędzie się 10 września o godzinie 20:00.

Pod młotek trafi niewiele ponad 100 pozycji, jednak duża część z nich to bardzo ciekawe walory warte włączenia do zbiorów. Oferta  przekrojowa od malarstwa dawnego, przez ikony, malarstwo współczesne, srebra, po rzeźbę.

Warto przywołać tutaj przykład prac artysty Mariusz Żabińskiego, którego dzieła osiągają bardzo wysokie ceny w galeriach na całym świecie, czy wybijającego się z grona „nowych twarzy” Andrzeja Zduna, którego pierwszy „Krzyk bezsilności” został sprzedany na poprzednim wydarzeniu za 12 tysięcy złotych. W malarstwie dawnym wartym uwagi zdecydowanie będzie obraz Jerzego Kossaka „Pościg za bolszewikiem”.

W ofercie będziemy mieli również sporą kolekcję ikon ze zbioru znanego tenora operowego Bolesława Pawlusa. Ikony w jego kolekcji to walory przekrojowo pisane od XVIII do XX wieku, od doskonałych egzemplarzy z najwyższej półki uświetniających w latach 90-tych wystawy muzealne, po bardzo proste ikony pisane w czasach bardziej nam współczesnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, rejestracji i licytacji,  która dostępna jest na rda.onebid.pl

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *