By przerwać trochę prymat, który ostatnimi czasy mają na naszym fanpage monety XIX wieku, przedstawimy dziś może trochę mniej spektakularne ze względu stanu zachowania, ale z pewnością bardziej masywne i robiące wrażenie walory.
Talary koronne Zygmunta III i Władysława IV od zawsze należały do mocno rozchwytywanych pozycji. Zazwyczaj stanowiące najwyższy nominał w kolekcjach- bowiem większość kolekcjonerów już nie może pozwolić sobie na dukaty czy multipla dukatowe, idące często cenami w dziesiątki czy setki tysięcy złotych. Mają jednak „to coś”- nawet laik, ująwszy w dłoń (za rant oczywiście! ) talara, przyzna, że robi on ogromne wrażenie. Przepiękne przedstawienie władcy w zbroi, posiadające ogromną ilość detali, oraz wspaniała i okazała tarcza herbowa okolona Orderem Złotego Runa tylko potęgują wrażenia wywołane rozmiarem monety i przyjemnym ciężarem na dłoni. Mnogość odmian napisowych i różnych popiersi występujących na bydgoskich talarówkach sprawiają, że nie są to monety proste, a odnaleźć wśród nich można sporo rzadszych wariantów wśród pozornie często pojawiających się na aukcjach roczników. Bywa to, w połączeniu z wrażeniem wywieranym przez niemały i piękny krążek początkiem wspaniałych kolekcji…
Zapraszamy Was do licytowania między innymi właśnie tych dwóch talarówek na naszej aukcji 24 listopada na stronie www.rda.onebid.pl i śledzenia naszego fanpage na Facebooku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *