Na naszej 1-szej Aukcji „Numizmatyka” – piękny rubel 1901 FZ!

Opublikowane przez RDA w dniu

Dziś pozostajemy w temacie monet rosyjskich. Prezentujemy wam pięknego rubla 1901 FZ. Również jest to rocznik przejściowy, w którym Feliksa Zelmana zastępuje Aleksander Redko. Ruble, jako największy dostępny srebrny nominał monet rosyjskich, zaskarbiły sobie niezliczoną ilość kolekcjonerów zainteresowanych ich zbieraniem. Sporą ich ilość odnajdziemy także na terenach Polski. Z racji położenia naszego kraju, głównymi zainteresowaniami kolekcjonerskimi zawsze były monety polskie, we wschodniej części kraju rosyjskie, zaś w zachodniej niemieckie. Do tego dochodzi dość wąska w Polsce grupa kolekcjonerów monet antyku (zastanówmy się, o ile mniejsza niż ta sama grupa na przykład w Niemczech!). Z tego tytułu na naszej aukcji odnajdziecie sporo pięknych i rzadkich pozycji z monet rosyjskich.
Co do monety, przepiękny detal na orle i wspaniale widoczne szczegóły od herbów po św. Jerzego czy jabłko królewskie przykuwają od razu wzrok. Delikatna patyna, przykrywająca mocno połysk menniczy. Moneta nadająca się do już dość wymagającego zbioru.
Ale to nie koniec pytań wieńczących nasze posty!
Sporą część tego posta poświęciliśmy dywagacjom na temat tego, co zbierają ludzie. Zapraszamy byście podzielili się z nami i innymi kolekcjonerami swoimi kierunkami zbierania i tematykami zbiorów.
Ponadto zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, by nie umknęły wam następne posty oraz do udziału w naszej I aukcji monet już 24 listopada na www.rda.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *