Na naszej 1-szej Aukcji „Numizmatyka” – medal upamiętniający zwycięską kampanię elbląską cara Piotra I z 1710 roku

Opublikowane przez RDA w dniu

Nie tylko monetami kolekcjoner żyje.. Szanowni Państwo, w nawiązaniu do zdania rozpoczynającego ten post, chcielibyśmy przedstawić ciekawy przedmiot, który to będziecie mogli już za niecałe 3 miesiące zlicytować na naszej aukcji

Mamy pewne pytanie – co z szeroko pojętego medalierstwa przychodzi Wam na myśl, kiedy słyszycie nazwę miasta ” Elbląg” ?

Czy są to dosyć często pojawiające się szelągi i grosze Zygmunta I Starego? Czy może orty Jana Kazimierza? Być może jakiś rzadki ort lub szóstak Karola X Gustawa? (w każdym razie to najczęściej przychodzi nam do głowy 🙂 )

Dla wszystkich, którzy myśleli podobnie do nas, mamy niespodziankę Odbitka w brązie medalu upamiętniającego zwycięską kampanię elbląską cara Piotra I z 1710 roku. Pozycja nr 919 w katalogu „Corpvs Nvmmorvm Civitatis Elbingensis” w stopniu rzadkości R4. Rosjanie w lutym 1710 r. zdobyli miasto pokonując Szwedów i zajmowali je do 1712 r. Na pamiątkę tych wydarzeń zostało wybite kilka różnych bardzo rzadkich medali. Oto jeden z nich, piękny egzemplarz pozycji praktycznie niespotykanej na krajowych aukcjach, o czym świadczy zaledwie jedno notowanie wersji w cynie i dwa notowania w srebrze, w brązie brak. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko serdecznie zaprosić Państwa na naszą licytację 24 listopada 2018.

Z kolekcjonerskimi pozdrowieniami zespół RDA !


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *