Na naszej 1-szej Aukcji „Numizmatyka” – 5 złotych 1934! NGC MS 66!

Opublikowane przez RDA w dniu

Dzisiejszy post został zainspirowany kilkoma pytaniami odnośnie szeroko pojętych monet II RP… A mianowicie pytacie Szanowni Państwo, czy na naszej aukcji nie będzie w ogóle pozycji z tego działu, bo jak do tej pory nic nie przedstawiliśmy.

Śpieszymy z odpowiedzią

Będzie, będzie i to sporo- będzie się działo, będzie o co walczyć, będzie można uzupełnić zbiory o pozycje obiegowe będące w naprawdę wyszukanych stanach zachowania, nigdy do tej pory nie notowanych 💪😀😇

Na pierwszy ogień przedstawiamy Państwu pozycję, która bez najmniejszych kompleksów może stawać w szranki o miano prawdziwej ozdoby kolekcji monet II RP.

5 złotych 1934 – moneta, która wraz ze swoim większym bratem tj. 10 złotówką, została wybita w liczbie 300 tys. egzemplarzy celem upamiętnienia dwudziestolecia podjęcia walki zbrojnej o oswobodzenie ojczyzny i wymarszu w pole dnia 6 sierpnia 1914 roku oddziałów związków i drużyn strzeleckich Komendanta Głównego Wojska Polskiego Józefa Piłsudskiego. Oczywiście oba nominały, mimo różnicy w wyglądzie rewersu względem standardowej wersji z tego rocznika, miały równą wartość obiegową.

Wracając do naszego egzemplarza – jest to bezapelacyjnie najładniejszy przedstawiciel jaki do tej pory pojawił się na aukcjach, okraszony, niejako dla smaku, notą NGC MS 66.😊😮

Zapraszamy na naszą aukcję 24 listopada. Obiecujemy, że będziecie w czym wybierać 💪


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *