Na naszej Aukcji IX – Dział monet polskich

Opublikowane przez RDA w dniu

Dział monet polskich to zdecydowanie jeden z najchętniej i aktywniej licytowanych na naszych wydarzeniach. Z tego też powodu na każdej aukcji są fantastyczne monety średniowieczne oraz królewskie, a niejednokrotnie egzemplarze, które występują w handlu raz na kilka lat! 

Dobrymi przykładami są między innymi talar gdański Władysława IV Wazy z 1636 roku, która jest nieobecna w polskich archiwach, piękny i bardzo rzadki ort gdański z 1610 roku – jeden z najpiękniejszych, który był licytowany na rodzimym rynku czy podskarbiówka Jana Firleja, Podskarbiego Wielkiego Koronnego. 

Dodatkowo będą mieli Państwo okazję nabyć wyselekcjonowane, mennicze egzemplarze, na przykład talara Stanisława Augusta Poniatowskiego z 1794 roku, Ecu d’or 1583 Henryka Walezego w najwyższej dotychczas nadanej nocie MS62 czy fantastycznego trojaka z Łabędziem z 1600 roku. 

Zapraszamy do przejrzenia całej oferty na stronie Onebid oraz zachęcamy do rejestracji na nadchodzące wydarzenie. Licytacje zaczynamy już w sobotę od godziny 10! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *