Na naszej Aukcji 17 – Monety zagraniczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Skoro rozpoczęliśmy dzień tematem talarów europejskich to warto kontynuować temat.

Każda nasza aukcja bogata jest w ofertę talarów z Austrii, Niemiec, Węgier i innych krajów europejskich. Jeszcze kilka lat temu na polskim rynku numizmatycznym był to temat, może nie niszowy, ale stosunkowo mało popularny.

Dziś, kiedy ceny polskich monet wyższych nominałów (ortów czy talarów) osiągają wysokie i bardzo wysokie ceny, stając się jednocześnie poza zasięgiem wielu kolekcjonerów, naturalną koleją rzeczy rozpoczęło się szukanie pewnej formy alternatywy.

Jeśli rodzime polskie duże monety odpadają to pierwszym kierunkiem stały się właśnie talary naszych zachodnich czy południowych sąsiadów. Cały czas z większości są to monety dostępne cenowo, choć i to się zaczyna zmieniać, bowiem zainteresowanie nimi z miesiąca na miesiąc rośnie. Nie są to jednak jeszcze takie wzrosty cenowe, które stają się barierą nie do przeskoczenia.

Wszystkich tych z Państwa, którzy cały czas szukają dla siebie jakiegoś kierunku w numizmatyce a chcą budować zbiór z dużych efektownych monet, zdecydowanie polecamy talary europejskie. Ogromna różnorodność, łatwa dostępność na rynku i cały czas jeszcze ceny do udźwignięcia. Czego chcieć więcej?

W ofercie naszej nadchodzącej aukcji znalazło się kilkadziesiąt bardzo interesujących monet tego nominału. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

https://onebid.pl/…/5604/Monety-zagraniczne/1/0/0/talar