Na naszej Aukcji 17 – Monety zagraniczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Nasza 17 aukcja rozpoczyna się już za kilka godzin. Punktualnie o 18.00 rozpoczniemy sesję I podczas której licytowana będzie m.in. wyśmienita falerystyka. Dziś jednak przenieśmy się do niedzielnej 3 sesji i oferty monet zagranicznych w liczbie ponad 600 pozycji.

https://onebid.pl/pl/auction/3485732/5604/Monety-zagraniczne

Numizmatyka zagraniczna od samego początku naszej działalności była mocnym punktem każdej aukcji. Nie inaczej jest i teraz. Oferta, którą przygotowaliśmy jest bardzo szeroka – od popularnych drobnych monet przez prawdziwe rzadkości sporadycznie notowane na rynku po prawdziwe perełki pod względem stanu zachowania.

Z mennictwa rosyjskiego napewno na przód wysuwa się wyśmienicie zachowana złota 5 rublówka 1870. Moneta doceniona drugą maksymalną notą NGC MS 64. W takim stanie zachowania pozycja praktycznie niespotykana.

https://onebid.pl/…/monety-rosja-aleksander-ii…/2188611

Niezwykle efektowny a przy tym wyśmienicie zachowany dwutalar bez daty Leopolda to jednej z najlepszych reprezentantów mennictwa austriackiego. Moneta rzadsza typologicznie a przy tym wyśmienicie zachowana.

https://onebid.pl/…/monety-austria-leopold…/2151544

Dukat salzburski 1733 to kolejny wyjątkowy przedstawiciel mennictwa austriackiego. Moneta w imponującej, maksymalnej dla tej emisji nocie NGC MS 64. Egzemplarz absolutnie zapierający dech w piersiach, który powinien być ozdobą najlepszych kolekcji złotych monet austriackich.

https://onebid.pl/…/monety-austria-salzburg…/2188604

To tylko niektóre, wybrane monety o które wiemy i czujemy, że będzie toczyła się bardzo zacięta licytacja. Zachęcamy jednak do zapoznania się z całą ofertą w tej kategorii, bo naprawdę jest w czym wybierać.

https://onebid.pl/pl/auction/3485732/5604/Monety-zagraniczne