Na naszej Aukcji 17 – Monety antyczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Niedzielna sesja będzie obejmowała również bardzo ciekawą ofertę monet antycznych. Wśród blisko 150 pozycji znajdzie się wiele rzadkości i wyśmienitych pozycji zasługujących na wyjątkowe uznanie ze względu na stany zachowania.

Mennictwo antyczne w Polsce jest jedną z dynamiczniej rozwijających się gałęzi kolekcjonerskich w numizmatyce. Złote statery czy histemenony, srebrne tetradrachmy, zachwycają coraz to więcej osób.

Wiele z tych monet, to numizmaty, będące w zasięgu cenowym wielu kolekcjonerów i to jest, poza aspektem związanym z tłem historycznym, powodem dla którego sięgają po nie nowe osoby.

https://onebid.pl/pl/auction/3485722/5604/Monety-antyczne

W naszej ofercie jak wspomnieliśmy znalazło się blisko 150 monet. Są wśród nich m.in kultowe wręcz tetradrachmy z sową ateńską czy ogromnej rzadkości stater Tacyta – prawdopodobnie drugi znany aureus z tej pary stempli. Ślad po załatanym otworze.

https://onebid.pl/…/monety-cesarstwo-rzymskie…/2171333

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Tych, którzy złapali już numizmatycznego bakcyla antycznego, nie trzeba chyba namawiać do zerknięcia do oferty. Tych, którzy z antykiem nie mieli jeszcze styczności, gorąco zachęcamy do tego, bo to cały czas mocno rozwojowy w Polsce i niezwykle wdzięczny temat kolekcjonerski.

https://onebid.pl/pl/auction/3485722/5604/Monety-antyczne