Na naszej Aukcji 14 – Szeląg gdański 1670 Michała Korybuta Wiśniowieckiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Nasza wrześniowa aukcja, zresztą jak i wszystkie nasze dotychczasowe, są dla każdego. Przyjęło się prezentować tylko te najrzadsze, najlepiej zachowane i najdroższe walory. Ten oto szeląg gdański 1670 Michała Korybuta Wiśniowieckiego przełamuje jednak stereotyp, że numizmatyka jest tylko dla wybranych. Drobniutka i niedroga moneta, ale wbrew pozorom pożądana i poszukiwana przez kolekcjonerów. Szeląg (gdański, elbląski bądź toruński) to tak naprawdę jedyny nominał dostępny cenowo dla przeciętnego Kowalskiego-kolekcjonera. W krótkim okresie panowania tego władcy z drobnych monet wybito tylko szelągi. Wszystkie inne pozostałe emisje to gruba moneta srebrna (półtalar i talar) oraz złota (dukat i dwudukat).

Prezentowany szeląg to piękny, jak na ten typ, egzemplarz w urokliwej patynie, z przebijającym połyskiem. Delikatne wady blachy na rewersie, typowe dla tej emisji. Rzadszy typ monety z dużą koroną.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszej nadchodzącej aukcji, żeby przekonać się, że nasza oferta skierowana jest do wszystkich miłośników, pasjonatów i kolekcjonerów monet i banknotów.

https://onebid.pl/pl/auction/-/3709

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *