Na naszej Aukcji 12 – Wyśmienity, wręcz oszałamiający egzemplarz rzadkiego trojaka olkuskiego Zygmunta III Wazy z rocznika 1593

Opublikowane przez RDA w dniu

Coś dla nocnych marków lubiących najlepsze i najbardziej spektakularne trojaki. Oferta tego nominału na naCoś dla nocnych marków lubiących najlepsze i najbardziej spektakularne trojaki. Oferta tego nominału na nadchodzącej aukcji będzie u nas bardzo bogata. Kilka ciekawych egzemplarzy już prezentowaliśmy. Teraz dokładamy kolejny. Wyśmienity, wręcz oszałamiający egzemplarz rzadkiego trojaka olkuskiego Zygmunta III Wazy z rocznika 1593. Moneta w stanie absolutnej świeżości menniczej z perfekcyjnym ostrym reliefem i połyskiem wpadającym w mennicze lustro.

Moneta doceniona najwyższą notą NGC dla tego typu – MS 64. Trojak ten nigdy wcześniej nie był oferowany w tak unikatowym stanie zachowania. Inny tak perfekcyjny egzemplarz być może już nigdy nie pojawi się na rynku aukcyjnym.

Rzadki, wczesny rocznik, z wyraźnie rzadszą, ozdobną szatą króla.

Nieopisany w katalogu Igera wariant interpunkcyjny, legenda POLONI z odwróconą literą N, na końcu legendy krzyżyk.

Przypominamy Państwu, że nasza najbliższa aukcja startuje 22 kwietnia (sobota). Tego dnia będzie ona miała charakter stacjonarny. Już teraz gorąco zapraszamy do Rzeszowa, aby wspólnie z nami na miejscu przeżywać emocje związane z aukcją.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *