Dla odmiany do kolacji serwujemy Państwu kilka pozycji których wiek nie przekracza 100 lat..

Obserwując rynek numizmatyczny, niewątpliwie możemy powiedzieć, że monety II RP są w dobrej kondycji. Zbiera je dużo ludzi, są stosunkowo łatwo dostępne i ładne. Na naszej aukcji będzie obszerny zbiór z tego okresu-zarówno monety ogradowane, jak i bez pudełek.
Poniżej chcielibyśmy pokazać kilka pięknych pozycji przekrojowo reprezentujących monety o nominale 10 złotych.

Na pierwszy rzut polecamy 10 złotówkę z wizerunkiem Bolesława Chrobrego. Jedna z dwóch złotych-nie próbnych-monet II RP. Egzemplarze oferowany przez nas został wybito w nakładzie jedynie 50350 sztuk. Oba oferowane w gradingu uzyskały noty MS66 co przekłada się również iż są jednymi z najlepiej zachowanych oferowanych przez nas monet 😊 a dla zwolenników monet bez slabów również mamy menniczy „wolny” egzemplarz.

Przechodząc do monet srebrnych, chcielibyśmy pokazać kilka egzemplarzy z wybranych typów i roczników.
Pierwszą i najładniejszą oferowaną ‘Polonią’ na naszej aukcji jest 10 złotych z 1932 roku z mennicy w Londynie. Egzemplarz otrzymał notę MS63, posiada cudowny detal i świeży połysk.
W naszej ofercie pojawił się również wyselekcjonowany egzemplarz 10 złotówki z wizerunkiem Jana III Sobieskiego i Romualda Traugutta. Obie blaszki otrzymały noty MS63, co jak na te monety jest bardzo dobrym wynikiem. Monety te nie posiadają żadnych skaz ani wad. Na powierzchni nie ma też rys i przetarć. Egzemplarze zdecydowanie do dobrych kolekcji monet II RP. W tym idealnym komplecie Traugutt jest zdecydowanie najładniejszym jakiego do tej pory było nam dane zobaczyć. Istna petarda.

Aukcja będzie bogata też w 10 złotówki z Józefem Piłsudskim. Oprócz rocznika 1934, czyli roczniki 1935-1939, wystawiliśmy monety w MSach.
1935 MS63-moneta ma piękną, starą patynę, ostry relief i ładny połysk.
1936 MS63-w porównaniu do 1935, moneta ma delikatniejszą patynę, ale więcej świeżości.
1937 MS62- bardzo dużo menniczej świeżości, dodatkowo uroku dodaje patyna blisko rantu.
Naszym zdaniem, z marszałków, najciekawszą pozycją jest rocznik 1938. Moneta otrzymała jak na ten rocznik bardzo wysoką notę-MS63. Wyjątkowy detal, podkreśla delikatna patyna, moneta dla wymagających kolekcjonerów tego okresu.
1939 rok otrzymał najwyższą notę spośród wszystkich oferowanych przez nas ‘dziadków’-MS64. Co prawda ten rocznik często jest w ładnych stanach, jednak dla znalezienia tak reprezentacyjnego egzemplarza, trzeba poświęcić sporo czasu.

Na koniec pragniemy dodać, że po za wymienionymi monetami, mamy przekrój monet w MSach, jak również monet bez plastikowych opakowań Na zachętę przedstawiamy kilka „twarzy”.

Zapraszamy do przejrzenia oferty i składania limitów/licytacji na naszej aukcji która odbędzie się w dniach 9-10 listopad 2019 od godziny 10 na www.rda.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *