Carskie złoto na naszej aukcji

Ostatnio głośno o co rusz wydobywanych skarbach carskiego złota. Skarby z Moskwy, czy Kurska zachwycają swoją wartością i obfitością.

Monety carskie były zresztą chętnie tezauryzowane i u nas. Gdy o nich mówimy w tej formie zawsze przypomina nam się serial Dom i chowanie świnek w zamrażarce… Zresztą do dziś jest to chyba najpopularniejsza w Polsce moneta złota do celów tezauryzacji kapitału.

Co ciekawe popularne 5-rublówki Mikołaja II mimo upływu czasu, zmian inflacyjnych etc wciąż są warte mniej więcej tyle, co…przeciętna świnia do uboju!

Na naszej aukcji pod młotek nie trafi niestety żadna 5 Mikołaja, za to pojawią się na niej 5-rublówki Aleksandra III, 7,5, 10 i 15 rublówki Mikołaja II…wszystkie w pięknych, wyselekcjonowanych stanach zachowania!

Monety te różnią się od siebie nie tylko nominałami, warto pamiętać, że monety Aleksandra III były bite według starej ordynacji menniczej, a więc były cięższe!

Dziś wszystkie są równie poszukiwane, aczkolwiek za panowania wcześniejsze niż Mikołaj II są dużo rzadsze, a przez to i cenniejsze. Dodatkowo należy pamiętać, że duża liczba roczników sprawia, że można z nich zbudować ciekawą kolekcję, która przy okazji zawsze będzie się odznaczać pewną wartością kruszcową oprócz numizmatycznej.

Carskie złoto z naszej aukcji zmieni właścicieli już 9 listopada. Zapraszamy!

Linki do artykułów o skarbach:
Skarb z Moskwy (rosyjskojęzyczny) http://gold.ru/…/v-moskve-nashli-krupnyj-klad-zolotyh-cherv…

Skarb z Kurska https://www.zwiadowcahistorii.pl/archeolodzy-znalezli-w-ce…/

Carskie złoto z naszej aukcji zmieni właściciela już 9 listopada.
Zapraszamy !


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *