Na naszej V-tej Aukcji – Piękne monety zagraniczne

Opublikowane przez RDA w dniu

Na dzisiaj przygotowaliśmy monety zagraniczne, ale za to jakie! W Polsce jest wielu kolekcjonerów monet niemieckich, a dostępność wcale nie jest zła-przynajmniej tych pospolitych egzemplarzy. Dzisiaj natomiast chcemy pokazać rzeczy, których nie kupi się na każdej giełdzie, a na znalezienie idealnych egzemplarzy często trzeba poczekać, bądź kupić za granicą na aukcji.
Na początek zaproponujemy krążki w pudełkach, wśród nich są między innymi saksoński talar zwycięski Jana I z 1871 roku MS65, saksoński talar Jana Jerzego z 1630 roku z okazji stulecia wyznania augsburskiego w nocie MS62, dwutalar z okazji złotego jubileuszu wesela króla Jana z królową Amelią, odmiana z obrzeżem napisowym w nocie MS62+, 3 marki 1930 z okazji Wyzwolenia Nadrenii w nocie MS66, gdzie jest to drugi co do najwyżej ocenionych egzemplarzy (wyżej jest jeden w nocie MS67). Na koniec monet ocenionych przez NGC jest złote 10 marek 1876, Karsluhe, Badenia w nocie MS62.
Druga część jest dla osób, które lubią czuć monetę. Wszystkie z poniżej przedstawionych są ‘gołe’, co wcale nie oznacza, że gorsze, wręcz przeciwnie 😊

Na start 2 guldeny 1855, Pomnik Matki Boskiej, gulden 1692 Fryderyka III, czy talar z 1871 roku z okazji zwycięstwa w wojnie prusko-francuskiej. Nakład wyniósł jedyne 61.000.

Dla osób lubiących klipy, przygotowaliśmy klipę dukata z Norymbergii, bitej w latach 1755-1764, jest to dosyć rzadko spotykana pozycja na rynku, jednak niewątpliwie piękna i bardzo ciekawa.

Z monet saksońskich pojawi się jeszcze półtalar 1623 Jana Jerzego i niezwykle piękna i rzadka moneta o nominale 5 marek z okazji 350 rocznicy powstania uniwersytetu w Jenie. Nakład wyniósł jedyne 40.000 egzemplarzy.
Pozycja, która świeżością może zaskakiwać nawet najbardziej wymagających to 3 marki 1927 z okazji 450 rocznicy powstania uniwersytetu w Tubingen, nakład wyniósł 50.000 sztuk.

Na koniec dla wytrwałych pokazujemy ¼ talara Maksymiliana I bez daty, pozycja rzadko spotykana w handlu, jest to emisja monet Zakonu Krzyżackiego z początku XVII wieku. Tą jedną pozycję pokazujemy w całości, by zachęcić do obejrzenia reszty pozycji z tego działu na naszej aukcji 😊 A jest co oglądać!

Zapraszamy


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *