Na naszej Aukcji 11 – Szóstaki Jana III Sobieskiego

Opublikowane przez RDA w dniu

Do naszej najbliższej aukcji pozostały już tylko 4 dni!

Aby zachęcić Państwa do wcześniejszej rejestracji codziennie będziemy wrzucać więcej pozycji, które mamy nadzieję do tego Państwa zachęcą 🙂 Wcześniejsza rejestracja jest o tyle wygodna, że nie trzeba czekać na akceptację zgłoszenia w dniu licytacji, przez co mają Państwo szansę licytować od pierwszej do ostatniej pozycji, zamiast 'siedzieć jak na szpilkach’ w stresie czy zdążymy je zaakceptować zanim dojdzie do upatrzonych przedmiotów. Dodatkowo część nowych licytujących musi wpłacić wadium, co zabiera kolejny czas i wydłuża ten proces. Do aukcji jeszcze kilka dni, więc zapraszamy na stronę Onebid do przejrzenia całego katalogu i rejestracji w naszym wydarzeniu!

A wieczór spędzimy z ciekawymi szóstakami Jana Sobieskiego 🙂

Zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się pozycją jest szóstak z 1680 roku, który na rewersie ma herb podskarbiego w tarczy polskiej zamiast owalnej. Jest to odmiana, która zdarza się częściej w przypadku wcześniejszych roczników sześciogroszówek tego władcy. Dodatkowo moneta jest w przepięknym, okołomenniczym stanie zachowania!

Kolejną niezwykle ciekawą pozycją jest szóstak z 1680 roku z rozetami po bokach korony. Jest to bardzo rzadko spotykany ozdobnik w monetach tego władcy oraz nielicznie spotykany na rynku aukcyjnym. W archiwum Onebid można znaleźć zaledwie kilka notowań tego wariantu. Zdecydowanie polecamy!

Następną pozycją jest szóstak z przebitą datą z 1680 na 1681. Przebitki to również bardzo rzadkie zjawiska wśród monet tego władcy, przez co rzadko pojawiają się na aukcjach.

Jeśli chodzi o rzadkości warto także zwrócić uwagę na dwa szóstaki z 1684 roku, które na awersie pod popiersiem mają litery SP. Monety w tym roku bite były, gdy zarządcą mennicy został Spytko Pstrokoński i jest to jednocześnie ostatni rok bicia monet w mennicy w Bydgoszczy.

Na koniec dwa przepiękne egzemplarze, pierwszy z wadami blachy z 1681 roku, ciekawy egzemplarz z 4 kokardami na rewersie oraz egzemplarz z 1683 roku z bardzo dużą ilością połysku menniczego.

Zapraszamy raz jeszcze do przejrzenia całej oferty, rejestracji i składania limitów na stronie Onebid!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *