Dzisiaj chcemy pokazać kilka świetnych drobnych monet Carskiej Rosji. Na pierwszy ogień chcemy pokazać wyśmienite 5 kopiejek z 1906 roku z orłem wzoru Imperium Rosyjskiego
z 1886 roku przedzielonymi inicjałami mincerza ЭБ. Idealnie zachowany detal, intensywny, wspaniały połysk menniczy sprawiły, że moneta otrzymała w NGC notę MS66!

10 kopiejek z 1835 roku to poszukiwana moneta, której brakuje w wielu kolekcjach, szczególnie w takim stanie zachowania. Bardzo dobrze zachowany detal, ładna kolorowa patyna sprawiają, że jest to pożądany walor wśród kolekcjonerów monet Mikołaja I.

Następnie chcemy pokazać 4 monety miedziane, jednak w wybitnych stanach zachowania! Kopiejka Aleksandra III z 1894 roku charakteryzuje się idealnie zachowanym detalem na całej powierzchni oraz bardzo ładną fioletową patyną z przebijającą czerwienią menniczą.
Kopiejka ma także piękny, zegarowy połysk menniczy na całej powierzchni. Tak piękna miedź
to niezwykła rzadkość, dlatego warto włączyć monety wybitne do swoich kolekcji.
Moneta doceniona notą MS65 BN!

Jeśli chodzi o starsze monety w ofercie pojawią się 3 kopiejki srebrem 1842 w niespotykanym stanie zachowania. Delikatna naturalna patyna i fenomenalny detal pozwoliły uzyskać monecie wysoką jak na wczesne emisje notę MS64+

Na końcu dwie znakomite pięciokopiejkówki, jedna z 1831 roku z orłem Imperium Rosyjskiego wzoru z 1826 roku, a na awersie znajdują się inicjały mincmistrza Fiodora Chwoszczyńskiego. Tak pięknie wyeksponowany orzeł zdarza się niezwykle rzadko. Czerwień wokół orła wspaniale współgra z nieco ciemniejszą patyną na reszcie monety, sprawiając bardzo przyjemny odbiór. Moneta w nocie MS63!

Na końcu pozycja, która może elektryzować niejednego kolekcjonera Carskiej Rosji,
a w szczególności miedzi Aleksandra II. Pięć kopiejek z 1867 roku w Bitkinie otrzymała R,
co oznacza zachowanych od 50 do 100 egzemplarzy! Moneta została wybita w nieznanym nakładzie w mennicy w Sankt Petersburgu. Skalę rzadkości dodatkowo zwiększa menniczy stan zachowania, który charakteryzuje się wyśmienicie zachowanym detalem oraz naturalną, delikatną patyną spod której dobrze widoczna jest mennicza czerwień. Moneta do dobrych kolekcji monet Carskiej Rosji, Aleksandra II lub miedzianych monet rosyjskich. Polecamy!
PS moneta w nocie MS64 😉

Jeśli chodzi o Rosję, będzie to po raz kolejny bardzo silny dział. Już niedługo pokażemy więcej!

Aukcja 7 już w dniach 10-11 kwietnia 2021, zapraszamy serdecznie!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *