Na naszej V-tej Aukcji – monety świata

Opublikowane przez RDA w dniu

Rano pokazaliśmy zagraniczne monety złote, teraz chcemy pokazać te, które nie mają w sobie złota. Nie sposób pokazać wszystkiego, jednak wybraliśmy kilka ładnych pozycji.

Na początek 3 Krajcary z Kutnej Hory Józefa I z 1707 roku, które NGC oceniło na MS64 co jest najwyżej ocenionym egzemplarzem. Ciekawa moneta jako uzupełnienie monet śląskich czy austriackich. Kolejną pozycją jest 10 centów z oblężenia Antwerpii z 1814 roku, ładna, świeża moneta z czekoladową patyną. Jest też akcent chiński w postaci dolara z 1908 roku, emisji z prowincji Zhili z okazji 34 roku panowania cesarza chińskiego Guangxu. Dla miłośników Grecji mamy 50 lepta z 1874 roku ocenione na MS64+, dodatkowo moneta pokryta jest ładną patyną. Dla kolekcjonerów monet litewskich, mamy jedną z najrzadszych pozycji z okresu międzywojennego, 10 litów z podobizną Smetony. Moneta została wybita w nakładzie 170.000 i jest poszukiwana przez wielu kolekcjonerów.

Ciekawą pozycją jest pens z kolonii Bermudy, wybity w 1793 przez Wielką Brytanię. Posiada ciekawe zobrazowanie statku na wodzie z jednej strony, a podobiznę władcy z drugiej.
Na koniec do pokazania mamy rumuńskie 50 bani w nocie MS62 oraz okazowe 25 ore norweskie z 1899 roku w nocie MS67, co stanowi w tej chwili najwyżej ocenioną monetą tego rodzaju. Idealny przykład jak powinna wyglądać obiegowa moneta, którą warto włączyć do zbioru.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *