Dzisiaj opublikujemy dwa posty związane z jednym z najchętniej zbieranych działów, a mianowicie II RP. Pierwszy post będzie dotyczył monet srebrnych, a drugi o monetach groszowych.
Pokażemy monety piękne, wyselekcjonowane, jednak najlepsze pozycje zostawimy na później 😊

Na początek bardzo poszukiwana żniwiarka z literką H, piękny egzemplarz bez śladów obiegu, z początkami ładnej patyny.

Drugą, jeszcze bardziej poszukiwaną w menniczym stanie, jest 5 złotych 1932 z mennicy warszawskiej. Na naszej aukcji będzie to okołomenniczy egzemplarz, z niedużymi śladami obiegu. Jak na ten typ, jest to wspaniały egzemplarz.

Niewątpliwie jedną z najładniejszych żniwiarek, jest odwrotka. Mocny, świeży i naturalny połysk nadają tej monecie wspaniałej urody. Mimo delikatnych przetarć, moneta zasługuje na uwagę każdego miłośnika IIRP (MS64)

Podobnej świeżości jest też Traugutt, moneta nie posiada patyny, co jest atutem przy menniczych monetach, ponieważ pozwala zobaczyć naturalny połysk. Cudowny egzemplarz, jednej z najładniejszych monet tego okresu 😊

Z monet złotych, chcemy dzisiaj pokazać 10 złotych Chrobry w ms65, jednak w starym gradingu. Absolutnie menniczy egzemplarz, który będzie ładnym uzupełnieniem wielu kolekcji.

Do niewątpliwie jednej z ulubionych monet tego okresu należy także Sobieski, który pojawi się u nas w delikatnej patynie, jednak absolutnie menniczy.

Będzie też wspaniała złotówka z 1925 roku, menniczy sztandar, czy idealna Nike. Będzie też dużo więcej, ale na wszystko przyjdzie pora 😉Tymczasem zapraszamy do oglądania!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *