Na naszej E-Aukcji 8 – ciekawe szelągi

Opublikowane przez RDA w dniu

Szanowni Państwo jak lepiej zacząć weekend i to w dodatku, gdy zaczyna się od rocznicy wielu ważnych dla naszego kraju wydarzeń!

Tego dnia 529 lat temu na króla obrany został Jan Olbracht, w 1595 roku wojska polskie zdobyły Chocim, w 1672 roku nastąpiła Kapitulacja Kamieńca Podolskiego którego to wydarzenia podkoloryzowaną nieco opowieść znają wszyscy wielbiciele sienkiewiczowskiej trylogii….

My jednak cofniemy się w czasie bliżej pierwszej z tych rocznic i zaproponujemy podróż historyczną.

Na początek Brama Toruńska naszego skromnego grodu aukcyjnego otworzy szeroko swe wrota dla przybyszy ze Śląska na czele z Bolesławem Rozrzutnym i Henrykiem Głogowskim. Tuż za nimi pojawią się przedstawiciele Zakonu Krzyżackiego na czele z bardzo rzadko widywanym namiestnikiem Hermanem Gansem i Wielkim Mistrzem Albrechtem Hohenzollernem.
Następni goście naszej podróży to królowie i książęta Polscy na czele z Bolesławem Chrobrym, Bolesławem Śmiałym, Bolesławem Krzywoustym, Władysławem Wygnańcem, Mieszkiem III Starym, ociekającym złotem Ludwikiem Węgierskim oraz Władysławem Opolczykiem.
Nie bez znaczenia będzie obecność książąt z rozbicia dzielnicowego.

Zwieńczeniem podróży będzie zaś obecność Kazimierza Jagiellończyka i jego szelągi w tym główny bohater od którego zaczęliśmy

Prezentowany Szeląg Stanów Pruskich z charakterystycznym murem miejskim, bramą i trzema wieżami to sygnał, że RDA otwiera najlepszą ofertę monet średniowiecznych w historii firmy. Monety wyselekcjonowane, piękne, rzadkie i nieopisane!

I wiele wiele więcej

Zapraszamy na rda.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *