Na naszej E-Aukcji 8 – ciekawe ruble carskiej Rosji

Opublikowane przez RDA w dniu

Omawiając nasze aukcje, tradycyjnie już musimy wspomnieć o szerokiej ofercie monet rosyjskich. Aukcja będzie obfitowała w 157 pozycji, wśród których znajdzie się kilka ciekawych lotów, na które zdecydowane zwrócić uwagę  Najwięcej pozycji pojawi się z działu Mikołaja II, bo aż 74!

Co znalazło się w ofercie?
Jedną z monet, która wymaga uwagi jest Rubel 1912 – 100-lecie wojny ojczyźnianej.
Rzadki rubel pamiątkowy wybity z okazji 100 lecia zwycięskiej Wojny Ojczyźnianej 1812 roku, nazywany potocznie rublem Borodino, gdzie miała miejsce największe bitwa tej wojny.
Moneta wybita w nakładzie zaledwie 26 tyś. egz.!
Ładnie zachowany egzemplarz, którego brakuje w wielu kolekcjach.

Drugą lubianą i poszukiwaną pozycją jest Rubel koronacyjny z 1896 roku. Pierwsza z emisji pamiątkowych ostatniego Cara Imperium Rosyjskiego, który bił swoje monety. Bardzo ładny egzemplarz, o świetnie zachowanych detalach z ryskami w tle.

Pojawią się także kopiejki w pięknych, wyselekcjonowanych stanach zachowania. Będzie ich wiele, z czego na szczególną uwagę zasługują niezwykle rzadkie 10 i 15 kopiejek 1917. Dodatkowo pojawi się wiele roczników znakomitych 5, 10, 15 czy 20 kopiejek, a część z nich mogą Państwo obejrzeć poniżej 

Dla chcących uzupełnić swoje zbory nieco szybciej są także stworzone ciekawe zestawy, a na szczególną uwagę zasługuje lot 10, 15, 20 kopiejek z lat 1913-1915 w znakomitych stanach zachowania!

Pojawi się także złoto, ruble czy 50 kopiejówki, a jeśli chcą Państwo zapoznać się z całą ofertą zapraszamy na platformę Onebid 

 

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *