Silna obsada Carskiej Rosji na naszych aukcjach to już tradycja. Nie inaczej jest i tym razem Samych pozycji w monetach rosyjskich jest ponad 260, a wśród nich znajdują się loty składające się nawet z kilkudziesięciu egzemplarzy! Wśród nich znajdują się zarówno monety mennicze jak i obiegowe.

Zacznijmy jednak od rubli, ponieważ są one stosunkowo najchętniej licytowanymi pozycjami
z uwagi na ich rzadkość. Mowa tu oczywiście o rzadkich rublach lub takich w bardzo dobrych stanach zachowania  Zdecydowanie jednym z najciekawszych na nadchodzącym wydarzeniu jest Rubel 1912 wybity z okazji 100-lecia wojny ojczyźnianej, nazywany potocznie rublem Borodino, gdzie miała miejsce największe bitwa tej wojny. Moneta wybita w nakładzie zaledwie 26 tyś. egz. Pięknie zachowany egzemplarz, z połyskiem na powierzchni i delikatnej, starej patynie.

Bardzo popularnymi i poszukiwanymi monetami są także ruble wybite z okazji 300 lat panowania dynastii Romanowów. Monety te były bite zarówno głębokim jak i płytkim stemplem, a okołomennicze egzemplarze będą do pozyskania już za kilka dni 

Na aukcji pojawi się także złoto, między innymi ładny egzemplarz rubla Elżbiety z 1757 roku czy 5 i 7,5 rubla Mikołaja II.

Nie zabraknie także rubli srebrnych, wśród których znalazł się fantastyczny i bardzo rzadki
w takim stanie zachowania Rubel 1912 w nocie AU58, przyzwoity 1896 czy ładny 1823 

Pamiętaliśmy oczywiście też o kolekcjonerach mniejszych nominałów, dlatego na aukcji pojawi się sporo wyselekcjonowanych kopiejek, a także dużo egzemplarzy w stanach obiegowych oraz mixów. Na szczególną uwagę zasługują między innymi 50 kopiejek 1912 w fantastycznym, menniczym stanie zachowania, 20 kopiejek 1862 oraz 1910. Będą także bardzo ładne monety miedziane, wśród których polecamy zwrócić szczególną uwagę na 5 kopiejek 1865, 1880 czy
2 kopiejki 1912.

Na koniec na potwierdzenie słów o lotach wrzucamy bardzo duży i bardzo ciekawy lot 20 kopiejek 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.