Do porannej piątkowej kawy proponujemy podróż w pełen zakrętów historycznych świat falerystyki. 

Na naszą E-Aukcję trafiło tym razem o wiele więcej przedmiotów z grupy szeroko pojętej falerystyki i militariów, niż na którąkolwiek z poprzednich. To sprawia, że niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Dział otworzą odznaczenia i militaria polskie – popularne i chętnie zbierane odznaczenia,
jak Brązowe Krzyże Zasługi, czy Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari. W tym dziale znajdzie się również bardzo rzadkie godło pułkowe saperów wz.1917, a także kilka odznak –
– Krzyż Honorowy 3 Pułku Piechoty Legionów, Odznaka 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich,
bardzo rzadka i ciekawa wersja odznaki 4 baonu/Pułku Saperów z Sandomierza, ze złotą nakładką, równie rzadka odznaka 8 Pułku Artylerii Lekkiej z Płocka (z tą odznaką związany jest również blankiet legitymacyjny!), a także wyśmienicie zachowany egzemplarz odznaki 9 Pułku Ułanów Małopolskich z Trembowli – coraz bardziej poszukiwanej odznaki!

W ofercie znajdą się również ciekawostki – emblemat na kołnierz 63 Pułku Piechoty z Torunia, nalepki rozkazowe, proporczyki szwoleżerów, czy legitymacje osobiste… Dział zamkną zaś zdjęcia z różnych jednostek i broni! A to tylko część, spośród naszej szerokiej oferty,
nie wspominając nawet o zestawach odznak PRL

Każdy miłośnik falerystyki międzywojennej znajdzie tu coś dla siebie

W dziale falerystyki nie jest zresztą gorzej – dwa mundury urzędników austro-węgierskich, szereg francuskich bagnetów różnych wzorów, czy ciekawe walory niemieckie i rosyjskie.

Słowem dla każdego coś dobrego!

Ten dział naszej E-Aukcji 5 będzie licytowany w przyszły czwartek – 14 stycznia.

Zapraszamy!
https://rda.onebid.pl/…/auc…/915277/1573/Falerystyka-polska…

 

                                              


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.