Na naszej E-Aukcji 11 – Monety Wolnego Miasta Gdańsk

Opublikowane przez RDA w dniu

Nasza 11 e-aukcja będzie po raz kolejny wydarzeniem, które ściągnie kolekcjonerów z całego świata do licytacji wspaniałych walorów!

Na dzień dzisiejszy przekroczyliśmy pułap 4000 przedmiotów, a ich ilość z każdą godziną pnie się ku górze 😉

Dzisiaj postanowiliśmy zrobić mały prezent miłośnikom Wolnego Miasta Gdańsk i przygotowaliśmy 3 poszukiwane monety z tego okresu do pokazania.

Pierwsza z nich jest marzeniem wielu kolekcjonerów i to nie tylko WMG, ale także monet XX wiecznych, złota oraz rzadkich monet w wyśmienitym stanie zachowania.

Jeśli ktoś jeszcze nie zgadł to odkrywamy przed Państwem wyselekcjonowaną 25 guldenówkę, drugi, a zarazem ostatni rocznik bicia jedynych złotych monet WMG. Nakład wyniósł jedynie 7988 sztuk (katalogowo), natomiast idealnych egzemplarzy nadających się na notę NGC MS65 (jak prezentowany egzemplarz, który ją otrzymał) jest zdecydowanie dużo mniej 😉

Śledzące archiwa osoby z pewnością wyłapią, że w latach 2017-2020 cena tych monet oscylowała w okolicach 10.000 złotych, natomiast ostatnie notowania pokazują jak dobra była to inwestycja, gdyż osiągały już ceny dwukrotnie wyższe! (2021-2022 +/- 20.000)

Kolejne dwie pozycje to również bardzo lubiane i poszukiwane monety, których brakuje w wielu zbiorach. Mowa o 5 guldenach z 1932 i 1935 roku. Egzemplarze te są w stanach 2-2+, przez co cena będzie w zasięgu większej ilości kolekcjonerów. Jeśli komuś nie zależy na menniczym stanie zachowania i chce mieć nieco ułatwione zadanie z włączeniem tej monety do zbioru to zalecamy baczne obserwowanie tych ofert 😉

To oczywiście nie wszystko co przygotowaliśmy dla Państwa z tego okresu, ale najbliższe dni ujawnią pozycje także z innych działów, na które czeka duża rzesza kolekcjonerów!

A może Państwo mają jakieś pozycje, na które czekają aż pojawią się na aukcji? Zapraszamy się do dzielenia swoimi typami, a my w miarę możliwości postaramy się załączyć monety z interesujących Państwa działów 😉

Tymczasem wracamy do pracy, a Państwu życzymy udanego wieczoru oraz szybkiego piątku!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *