Na naszej Aukcji VIII – chiński dolar z 1899 roku z nienotowanym wariantem cyfry 29

Opublikowane przez RDA w dniu

Jest rok 1627, na dalekim wschodzie zasiada na tronie ostatni (szesnasty) cesarz dynastii
Ming Chongzhen. Mimo usilnych starań mających na celu wzmocnienie panowania swojego rodu, skutecznie przeszkodziła mu rebelia chłopska, którą w 1644 roku poprowadził Li Zicheng, zajmując miejsce na tronie, co zapoczątkowało początek dynastii Shun. Panowanie rebelianta trwało jednak bardzo krótko za sprawą wysłanego przeciw niemu generała Wu Sangui,
który otworzył Wielki Mur sprowadzając Mandżurów, za co został sowicie przez nich wynagrodzony. Historia bywa jednak przewrotna i już kilka lat później generał stał na czele rebelii antymandżurskiej.

Zapytacie Państwo co stało się z Cesarzem Chongzhenem, w dniu wstąpienia wojsk rebelianta Li, zbiegł On z pałacu do parku Jingshan, gdzie zakończył swój żywot…

Jak możemy zaobserwować, historia chińskich dynastii jest niezwykle ciekawa i dynamiczna, interesujące są także monety z tamtych terenów, a jako przedstawiciela chcemy Państwu zaprezentować Dolara z 1899 roku z nienotowanym wariantem cyfry 29 w takim kształcie. Dodatkowo moneta jest w bardzo atrakcyjnym stanie zachowania, z nienagannym detalem oraz w bardzo ładnej złoto-brązowej patynie.

Po raz kolejny na aukcji znalazło się kilka wyśmienitych monet chińskich z XIX i XX wieku,
a także wiele innych monet, z którymi zapraszamy do zapoznawania się na bieżąco

Przypominamy, że pracujemy na otwartym katalogu, co umożliwia Państwu przegląd dodawanych pozycji natychmiastowo, bez konieczności czekania na odsłonięcie katalogu.

Życzymy miłego weekendu!

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *