Na naszej Aukcji IX – Znakomite monety pochodzące z okresu międzywojennego

Opublikowane przez RDA w dniu

Nadszedł czas, by pokazać co nie co z nadchodzącej aukcji. Jak wiemy, wielu kolekcjonerów fascynują monety II RP, dlatego dzisiejszy post zostaje skierowany do nich. 

Cóż to byłaby za aukcja bez znakomitych monet pochodzących z okresu międzywojennego? Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem z Państwa strony, dlatego teraz chcemy pokazać przedmioty, które udało się pozyskać na nadchodzące wydarzenie! 

Zaprezentowane dzisiaj monety pozbawione są gradingu, dlatego są idealną propozycją zarówno dla osób nieprzepadających za plastikowymi opakowaniami, jak i dla tych, którzy poszukują wyselekcjonowanych egzemplarzy do ogradowania. 

Na początek niesamowity, wyselekcjonowany Sztandar, który jest jednym z najładniejszych, jaki mieliśmy w swojej ofercie dotychczas. Moneta w niespotykanym stanie zachowania, w delikatnej patynie z doskonale zachowanym połyskiem menniczym. Zdecydowanie pozycja godna polecenia nawet do bardzo zaawansowanych zbiorów! 

Kolejną pozycją, którą trudno jest pozyskać w idealnym stanie zachowania jest drobna dwuzłotówka z podobizną Józefa Piłsudskiego. Moneta o świeżej prezencji z doskonale zachowanym detalem, szczególną uwagę zwraca bardzo dobrze zachowany polik oraz brew Piłsudskiego, które są newralgicznymi miejscami przy ocenie stanu zachowania. Rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Wyśmienity, menniczy egzemplarz z obustronnym, satynowym połyskiem. Moneta do najlepszych kolekcji monet okresu 2RP. 

Godna uwagi jest także złotówka z wizerunkiem kobiety z kłosami z 1925 roku o fenomenalnej prezentacji. Moneta ponadprzeciętna, bez wątpienia mogąca stanowić ozdobę każdego zbioru drobnych monet międzywojennych. 

Kolejnymi kultowymi już pozycjami są dziesięciozłotówki z wizerunkami Romualda Traugutta oraz Jana III Sobieskiego. Zarówno pierwsza jak i druga to znakomite egzemplarze, które mogą uzupełnić niejeden zbiór o kolejną znakomitą pozycję. 

Na koniec przepiękne 2 złote 1936, na którym widoczny jest żaglowiec. 

I jak się podoba? Te i inne pozycje pojawią się na licytacjach w dniach 9-10 kwiecień na platformie Onebid! Zapraszamy! 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *