Na naszej Aukcji 12 – Banknot 20 złotych 1926 ser. AZ – pożądany i poszukiwany przez kolekcjonerów bez względu na stan zachowania

Opublikowane przez RDA w dniu

Łódzki Yeti raz jeszcze. Tym razem w innej formie prezentacji. Banknot, który przejęliśmy na aukcję podczas giełdy w Łodzi. Wiele osób o nim mówiło, poszukiwało a koniec końców trafił do nas z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni. Jedna z ozdób działu pieniądza papierowego 12 aukcji.

Banknot 20 złotych 1926 ser. AZ – pożądany i poszukiwany przez kolekcjonerów bez względu na stan zachowania. Były one bardzo krótko w obiegu i szybko zostały zastąpione kolejnymi emisjami, dlatego też są to egzemplarze poszukiwane i brakujące zarazem w większości nawet zaawansowanych zbiorów. Walor w doskonałej wizualnie kondycji, mimo obiegowego stanu zachowania, jest to jeden z najpiękniejszych (jeśli nie najpiękniejszy) spośród dotychczas notowanych na rynku aukcyjnym.

Banknot w pełni naturalny, bez żadnych ubytków z centralnym trzykrotnym złamaniem, złamaniem lewego dolnego narożnika i pomniejszymi ugięciami pozostałych. Oferowany egzemplarz świetnie wkomponuje się nawet w zbiór banknotów w doskonałych stanach zachowania, jako kompromis pomiędzy pustym polem na skutek absolutnego braku w stanach emisyjnych, a pożądaną perfekcyjną sztuką.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *