Na naszej 3 Aukcji „Numizmatyka” – Trojaki Lubelskie!

Opublikowane przez RDA w dniu

Wczoraj przywołaliśmy do tablicy kolekcję trojaków z Lublina, dzisiaj czas przedstawić kilku reprezentantów z 1595 roku – postanowiliśmy, że z każdego rocznika umieścimy na naszej stronie po kilka pozycji, celem bliższego ich Państwu przedstawienia.

Trojaki z tej mennicy same w sobie nie należą do popularnych, a oferowane przez nas pozycje, są w dużej mierze, albo nie notowane, albo należą do tych „ciekawszych”.

Tak więc, w 1595 serwujemy dwie odmiany tzw „topora”, z czego jeden z nich dodatkowo jest wariantem nieopisanym u Igera – kropki przy nominale..Tyszkiewicz wycenił je na 25 marek ! To niemało biorąc pod uwagę…że sporo talarów Poniatowskiego wyceniane jest na zaledwie kilka marek…

Jest też bardzo rzadka z ogromem mocnego połysku pod ciemną patyną odmiana opisana w katalogu Igera pod pozycją Iger L.95.3., ale oferowana pozycja posiada inny wariant interpunkcji.

Obecność też potwierdza R5-ka u Kopickiego czyli trojak z leżącą 9, gdzie smaczku dodaje wiadomość o nieobecności w katalogu Igera w tym wariancie, a żeby było wystarczająco ciekawie, to dzisiejsze przedstawienie zamknie kolejna leżąca 9, w wariancie również nie opisanym u Igera 💪😁

Tak więc…da się zbierać ciekawie ? – …da się 😀

..a to tylko 5 sztuk z prawie 20 z tego rocznika ! Na prawdę jest w czym wybierać i o co walczyć !

Już teraz zapraszamy 13 kwietnia o godzinie 10:00 – www.rda.onebid.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *